MENÜ

Makaleler

15 Kas Sezgisel Beslenme İle Diyet Psikolojisinden Çıkın
Net Ferdix 0 263
SEZGİSEL BESLENME İLE DİYET PSİKOLOJİSİNDEN ÇIKINSezgisel beslenme vücudumuz için açlık-tokluk sinyalleri hakkında bizleri bilgilendiren yeme sistemidir. Temel olarak geleneksel sıradan diyete karşıdı..
10 Kas Hipotiroidizm 10 Belirtisi
Net Ferdix 0 209
HİPOTİROİDİZMİN 10 BELİRTİSİ Tiroid hormonu rahatsızlıkları günümüzde yaygındır. İnsanların yaklaşık% 12'si hayatlarının bir döneminde anormal tiroid fonksiyonlarına maruz kalmıştır. Kadınların tiro..
25 Eki Kanser Tedavisinde Beslenme
Net Ferdix 0 226
KANSER TEDAVİSİNDE BESLENME Kanser tedavisi sırası ve sonrasında hastaların kaliteli beslenmesi ve bol su tüketmesi gerekiyor. Tedavi esnasında kullanılan ilaçların bir an önce vücuttan atılması için ..
24 Eki Tok Tutan 6 Bitki Çayı
Net Ferdix 0 2149
TOK TUTAN 6 BİTKİ ÇAYI 1.Mate Çayı: Avrupa’nın ‘yeşil altın’ bitkisidir. Metabolizmayı ve vücutta yağ yakımını hızlandırması ile bilinen mate çayının önemli özelliklerinden birisi de tok tutmasıdır...
10 Eki Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme
Net Ferdix 0 351
BARİATRİK CERRAHİ SONRASI BESLENMEKilo alma veya ağırlık kaybında,·         Yüksek kalorili yiyecekler ve içecekler tüketilmemelidir.·         Bu sebeple yenilen tüm yiyecek ve içecekler kayıt edilmel..
10 Eki Metabolizmanın Hızlanmasina Yardımcı Olan Baharatlar
Net Ferdix 0 370
Baharatların sağlığımıza faydaları:     Sofralarımızın vazgeçilmezi olan baharatlar günlük yaşamda  her tür yemekte, tatlılarda, çaylarda, kahvelerde ve daha birçok alanda kullanılabiliyor. Baharatla..
09 Eki Hipertansiyonda Beslenme
Net Ferdix 0 262
HİPERTANSİYONDA BESLENME NASIL OLMALIDIR?  Hipertansiyon Nedir? : Kan basıncının normal değerlerden yüksek olmasıdır. Bunu da şöyle açıklayabiliriz; Sistolik kan basıncının (büyük tansiyon) 120 mmHg v..
08 Eki Glisemik İndeks Nedir? Glisemik İndeksi Düşük Gıdalar?
Net Ferdix 0 326
GLİSEMİK İNDEKS NEDİR VE GLİSEMİK İNDEKSİ DÜŞÜK GIDALAR NELERDİR? Tüm karbohidratlar kanda aynı hızla şekere dönüşmez. Glisemik indeks, karbohidrat içeren besinlerin kan şekerini etkileme hızlarına gö..
28 Ağu Gaps Diyeti Nedir
Net Ferdix 0 549
Gaps diyeti amacı?GAPS diyeti hasarlı,iltihaplı bağırsak dokusunu iyileştirmek için uygulanan özel bir diyettir.Hasarlı bağırsak dokusundan sızan toksinler ve ağır metaller, beyin ve diğer organları o..
28 Ağu Kilo Almamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz
Net Ferdix 0 233
Pek çok insan evde can sıkıntısını yemek yiyerek ya da cips, çekirdek gibi abur cuburlarla giderdiğini belirtirken; kimileri de kek, pasta, kurabiye gibi yiyecekler tüketerek gününü geçiriyor. Ancak k..
28 Ağu 21 Adımda Yüksek Kalorili Beslenme
Net Ferdix 0 274
Şekere dikkatŞeker tüketimi, son zamanların en büyük bağımlılıklarından biridir. Çikolata, kek, kurabiye,bal, reçel, marmelat gibi besinlerden gelen basit şekerin vücudumuza verdiği zarar tahimininizd..
28 Ağu Mide Balonu Sonrası Beslenme Önerileri
Net Ferdix 0 939
İlk 4 gün sadece sıvı tüketiniz, bu sıvıların protein içeriği yüksek ve şekersiz olmasını tercih ediniz. 2-3 saatte 1 kez mutlaka protein içeriği yüksek süt/ayran/kefir/et suyu ve tavuk suyu çorba gib..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)