MENÜ

Hakkımızda

Bir Kaç Kelime İle..
Hakkımda
Merhaba! Ben Uzman Diyetisyen Aslıhan Şahiner.

2013 yılında başarı bursu ile kazandığım Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2017 yılında mezun olup Diyetisyen unvanını aldım . Lisans tezimi ‘Diyaliz Hastalarında Albumin Eksikliği ve Etkileri’ üzerine tamamladım.

2017 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda başladığım yüksek lisans eğitim programına yine başarı bursu alarak devam ettim ve 2020 yılında başarıyla mezun olarak “Uzman Diyetisyen” unvanını aldım.

Çalışma hayatında edindiğim tecrübeler ve yapılan güncel çalışmalara dayanarak uzmanlık tezimi “Adölesan Dönemdeki Öğrencilerin Beslenme Durumunun Saptanması ve Obezite Araştırması” konusunda yazdım. Çalışma hayatıma 2017 yılında Amerikan Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nişantaşı’nda çeşitli Diyet ve Beslenme Klinikleri, Aplus Estetik Polikliniği, Op.Dr. Mahmut DOĞAN Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniğinde Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Bomonti The House Residence The Spa Fitness’da ise Sporcu Diyetisyenliği olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev aldım. 2021 yılında ise Samsun’a taşınarak Büyük Anadolu Hastanesi Merkez Şubede ‘Beslenme ve Diyet Uzmanı’ olarak görev aldım. Şimdi ise kendi markamı oluşturup Uzman Diyetisyen Aslıhan Şahiner Beslenme ve Diyet Kliniğini kurdum. Beraberinde de, 2018 yılında başladığım İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde İşletme bölümünü okudum.

Aynı zamanda 2021 yılında "Baps Academy Mat & Reformer" eğitimi alarak pilates eğitmenliği yapmaktayım. Haber Türk, Sabah, Sözcü ve Milliyet gibi çeşitli gazetelerde, yazılı ve görsel medyada aktif olarak makale yazılarımı paylaştım. Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesi olarak, özellikle sağlıklı ve dengeli beslenme, obezite ve kilo kontrolü, bariatrik ve metabolik cerrahide beslenme, kilo alma, kilo verme, hamilelik döneminde beslenme ve kilo kontrolü, diyabette (şeker hastalığında) beslenme, gestasyonel diyabette (gebelik şekerinde) beslenme, polikistik over ve beslenme, çocuklarda obezite ve sağlıklı beslenme, kalp ve böbrek hastalıklarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme, kanser hastalarında beslenme ve sporcu beslenmesi konularında hizmet vermekteyim. Ayrıca çeşitli holding kuruluşlarında, eğitim kurumlarında ve üniversitelerde de kurumsal danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Ekim 2022’den itibaren Samsun Atakum da kurmuş olduğum kliniğim ‘Uzman Diyetisyen Aslıhan Şahiner Beslenme ve Diyet Kliniği’nde danışanlarıma hizmet vermekteyim.

Okullar / Eğitimler

İstanbul Haliç Üniversitesi
Beslenme ve Diyetetik
İstanbul Okan Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik
İstanbul Üniversitesi
İşletme Fakültesi

Katılım Sağlanan Kongreler

2013 / İstanbul
Kardiyoloji Diyetisyenliği Sertifikası, İstanbul
2013 / İstanbul
3.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, İstanbul
2014 / İstanbul
İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienal, İstanbul
2014 / İsatnbul
Nöropsikiyatrik Hastalıklarda Beslenme, İstanbul
2015 / İstanbul
Yeme Bozuklukları Diyetisyenliği Eğitimi Katılım Sertifikası
2015 / İstanbul
4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, İstanbul
2016 / Ankara
İstanbul Ulusal 1. Beslenme ve Diyetetik Kongresi Wow Convention Center, Ankara
2016 / İstanbul
Obezite Cerrahisi Diyetisyenliği Eğitimi ve Karbonhidrat Sayımı Kursu Katılım Sertifikası, İstanbul
2016 / İstanbul
5.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, İstanbul
2017 / İstanbul
6.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, İstanbul
2017 / İstanbul
Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel, İstanbul
2017 / İstanbul
6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel, İstanbul

Projeler ve Bilimsel Yayınlar

2017 / Haliç Üniversitesi
2017 – Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik, Lisans tez Konusu: Diyaliz Hastalıklarında Albumin Eksikliği ve Etkileri
2016 / Okan Üniversitesi
Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı , Yüksek Lisans Tez Konusu: Adölesan Dönemdeki Öğrencilerin Beslenme Durumunun Saptanması ve Obezite Durumunun Araştırması
2016 / Dergi Park Akademik
Dergi Park Akademik Çocuk Dergisinde ‘Assessment of the Relationship Between Nutrition and Obesity in Adolescence’ isimli makale yayını